< Dekpol w elitarnym gronie Gazel Biznesu 2015

Dekpol po raz kolejny został wyróżniony prestiżowym tytułem Gazele Biznesu przyznawanym najbardziej dynamicznym małym i średnim przedsiębiorstwom. Uroczystość wręczenia nagród dla firm z województwa pomorskiego odbyła się na regionalnej gali zorganizowanej 19 stycznia br. w Sopocie.

Dekpol już po raz trzeci dołączył do elitarnego klubu Gazel Biznesu, skupiającego najdynamiczniej rozwijające się firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Poprzednio ten prestiżowy tytuł został przyznany w latach 2006 oraz 2012.

Wręczenie Gazel Biznesu 2015 firmom z województwa pomorskiego odbyło się 19 stycznia br. podczas regionalnej gali w Sopocie w hotelu Sheraton. „Naszym celem jest systematyczny rozwój przedsiębiorstwa, poprzez wzrost obrotów i budowanie wartości dla naszych akcjonariuszy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że realizacja tych strategicznych założeń po raz kolejny zapewniła nam uzyskanie prestiżowego wyróżnienia przyznawanego najbardziej dynamicznym małym i średnim przedsiębiorstwom” – powiedział Mariusz Tuchlin, Prezes Dekpol S.A.

Gazele Biznesu 2015 było już 16. edycją rankingu organizowanego przez redakcję Pulsu Biznesu. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. O tytuł Gazeli Biznesu 2015 mogła ubiegać się firma, która spełnia wszystkie kryteria, tzn.:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2012 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2012 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy  3 a 200 mln złotych
  • w latach 2012-2014 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2012-2014 ani razu nie odnotowała straty

W ramach rankingu Gazele Biznesu 2015 badane były wyniki firm za pełne trzy poprzedzające lata, czyli 2012, 2013 i 2014. W tym okresie Dekpol uzyskał średni wzrost przychodów o 51,2%.

załączone pliki/dokumenty

serwisy dekpol